Lorem

Zespół prawników

Nasz zespół tworzą ludzie z pasją do prawa

Kim jesteśmy?

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się Kancelarią oferującą najwyższej jakości doradztwo prawne oraz sprawdzone rozwiązania, dopasowane do wymagań Klientów.

Kancelaria powstała na bazie naszych doświadczeń w zakresie wszechstronnego świadczenia usług, obejmujących bieżącą obsługę podmiotów gospodarczych, uczestnictwo w negocjacjach i realizacji konkretnych transakcji i projektów, oraz reprezentacje stron w sporach sądowych i pozasądowych.

Specjalizujemy się w doradztwie z zakresu prawa gospodarczego, prawa procesowego oraz transakcji na rynkach kapitałowych, w szczególności w zakresie funduszy inwestycyjnych. Doradzamy w zakresie spraw z obszaru własności intelektualnej, prawa pracy oraz inwestycji venture capital a także restrukturyzacji przedsiębiorstw. Adwokaci Kancelarii posiadają także bogate doświadczenie związane z reprezentacją klientów w sprawach karnych.

Nasza Kancelaria oferuje kompleksowe doradztwo prawne, we wszystkich najważniejszych dziedzinach prawa. Pełne zaangażowanie w sprawy klientów a także praktyczna znajomość specyfiki wielu branż i uwarunkowań lokalnych sprawiają, że z sukcesami reprezentujemy interesy naszych klientów.

Prawnicy Kancelarii posiadają szeroką wiedzę oraz wieloletnią praktykę, zdobyte na renomowanych uczelniach oraz w wiodących polskich i międzynarodowych kancelariach prawniczych. Prawnicy Kancelarii biegle posługują się językiem angielskim, co umożliwia świadczenie kompleksowych usług prawnych w języku angielskim.

Nasz zespół

Jesteśmy zespołem adwokatów oraz radców prawnych z dużym doświadczeniem oraz wiedzą.

Wiktor
Wiktor

adwokat, partner

Wiktor Dega

dega@degakoroluk.pl

Specjalizuje się w problematyce prawa procesowego, w tym procesu cywilnego, gospodarczego, upadłościowego, administracyjnego oraz karnego.

Od lat reprezentuje Klientów w postępowaniach sądowych i administracyjnych. Ponadto, doświadczenie zawodowe Wiktora Dega obejmuje stałą obsługę podmiotów gospodarczych, w tym spółek publicznych w zakresie prawa korporacyjnego, obsługę prawną procesów restrukturyzacyjnych spółek, due diligence spółek, jak również obsługę prawną posiedzeń organów spółek.

Wiktor Dega jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jak również posiada brytyjski dyplom Diploma in Management uzyskany w trakcie studiów prowadzonych w programie MBA.

Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi pracując w Kancelarii Adwokackiej Pociej, Dubois i Wspólnicy oraz Kancelarii Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz Spółka Komandytowa.

Włada biegle językiem angielskim.

Andrzej
Andrzej

radca prawny, partner

Andrzej Koroluk

koroluk@degakoroluk.pl

Specjalizuje się w problematyce prawnej funkcjonowania rynku kapitałowego, w szczególności w zakresie spraw związanych z działalnością instytucji finansowych.

Świadczy pomoc prawną na rzecz spółek prawa handlowego, banków, domów maklerskich, towarzystw funduszy inwestycyjnych, funduszy inwestycyjnych, dystrybutorów funduszy inwestycyjnych, towarzystw ubezpieczeniowych. Zajmuje się doradztwem w zakresie wykonywania obowiązków informacyjnych przez emitentów, towarzystwa funduszy inwestycyjnych oraz fundusze inwestycyjne, opracowywaniem programów opcji menedżerskich zarówno w spółkach prywatnych jak i publicznych. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi pracując w Ministerstwie Skarbu Państwa, Kancelarii Adwokackiej Pociej, Dubois i Wspólnicy oraz Kancelarii Małkowski Matczuk Wieczorek.

Włada biegle językiem angielskim.

Monika
Monika

Adwokat

Monika Tomaszewska

tomaszewska@degakoroluk.pl

Adwokat, zajmuje się problematyką prawa mediów, własności intelektualnej, uczestniczy w międzynarodowych transakcjach związanych z przejściem autorskich praw majątkowych, w szczególności praw do treści audiowizualnych.

Doświadczenie zdobywała w kancelariach zajmujących się bieżącą obsługą prawną polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych, podmiotów prowadzących działalność inwestycyjną w sektorze nieruchomości, uczestnicząc w procesie komercjalizacji centrów handlowych oraz procesach restrukturyzacyjnych.

Studia prawnicze ukończyła na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Jest absolwentem szkoły prawa amerykańskiego prowadzonej przez Centrum Prawa Amerykańskiego w Warszawie we współpracy z Uniwersytetem Floryda.

Do zespołu Dega, Koroluk i Partnerzy dołączyła w 2016 roku.

Włada językiem angielskim.

Łukasz
Łukasz

adwokat

Łukasz Skiba

skiba@degakoroluk.pl

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego, prawa gospodarczego i handlowego, prawa rynku kapitałowego, prawa karnego oraz sporach z instytucjami finansowymi.

Adwokat Łukasz Skiba doradza i reprezentuje osoby fizyczne i prawne, w tym podmioty zagraniczne, spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz ASO NewConnect. Występował przed sądami powszechnymi wszystkich instancji, Sądem Najwyższym oraz sądami administracyjnymi. Odbył również staż w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

W latach 2009 – 2014 studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2014 roku jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. W 2014 r. dołączył również do zespołu Kancelarii.

Posługuje się językiem angielskim, w tym terminologią prawniczą.